Anneler Günü Ne Zaman?

anneler gübü ne zaman

Annelerimiz şüphesiz ki bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların hakkını ne yaparsak ödeyemeyiz. Ve onları bir gün değil her gün başımızın üstünde tutmalıyız. Fakat anneler günü diye bir gün var bildiğiniz gibi. Anneler günü ne zaman derseniz her yıl Mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanır. 2018 anneler günü 13 Mayıs 2018 Pazar gününe geliyor.

Anneler günü yaklaştıkça anneye hediye fikirleri bulmak için arkadaşlarımızdan ve internetten yardım alırız. Anneler günü hediyesi olabilecek bir çok ürün var aslında ama annemize sevgimizi göstermek için bir çiçek güzel bir anneler günü mesajı her şeyden daha değerlidir annemiz gözünde.

Siz yine de annenize hediye almak isterseniz, anneler günü indirimlerini kaçırmamalısınız. Çünkü birçok firma o özel günde, birçok kampanya ve indirim yapmakta böylece insanları annelerine uygun fiyata hediye almaya teşvik etmektedir. Fakat daha önce de dediğimiz gibi anneler gününde önemli olan annemizi hatırlamak ona uygun anneler günü mesajlarından birini ona göndermektir.

İnsanlar Mayıs ayı yaklaştıkça anneler günü ne zaman diye düşünmeye ve hediye aramaya başlarlar. Sonra anneler günü geçer, bir ay sonra bu defa da babalar günüyle ilgili düşünmeye başlarlar. Aslında anneler günü ne zaman diye düşünmek yerine annemize her gün değer verebilsek, onun her gün baş tâcı yapabilsek bu onun için kıymet biçilemez bir hediyedir.

Bir anne bebeklikten yetişkin olana kadar evladını korur, kollar, ona bir zarar gelmemesi için didinir durur. Yani onu başının tâcı yapar. Annelerimizin bizlere verdikleri emekleri asla ve asla unutmamalıyız. Onu anneler günü dışında hatırlamayıp anneler günü geldiğinde bir günlüğüne hatırlamanın hiç bir kıymeti yoktur. Çünkü onlar bizi bir gün sevmedi, bir gün korumadı. Yılın her günü korudu, kolladı ve bizi düşünüp bizim için uğraştılar ve çaba gösterdiler. Bu yüzden anneler günü ne zaman sorusuna cevap olarak her gün desek bile annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Tüm annelerimizin ellerinden öper, onların da annelik gibi şerefli bir ünvanı taşımanın ne kadar gurur verici olduğunu ve onlara imrenerek baktığımızı bilmelerini isteriz. Saygılarımızla…